MODRÝ ANDĚL a Speed Cars se slučují

Modrý anděl a Speed Cars se slučují. Vzniká tak významný hráč na pražském taxi trhu, který pro zákazníky chystá řadu inovací

15. srpna 2016 – Pražské taxislužby Modrý anděl a Speed Cars se slučují. Důvodem spojení je potřeba obou společností navázat spolupráci se strategickým partnerem. Obě společnosti tak tímto krokem zahájily směřování ke společnému cíli – do budoucna chtějí usilovat o pozici největšího a nejkvalitnějšího poskytovatele taxislužby v Praze, a posunout tak tento obor podnikání prostřednictvím nových technologií blíže k zákazníkům.  

Společnosti Modrý anděl a Speed Cars zahájí spolupráci od 1. září 2016. Ke kompletnímu sloučení obou společností a přejmenování pod jednu značku dojde v horizontu jednoho roku.

S ohledem na vzrůstající vliv konkurence a zejména vznik nových subjektů na trhu je partnerství logickým vyústěním diskuse představitelů obou společností. Synergické kroky pomohou oběma firmám optimalizovat náklady a být produktivnější. Změny se pozitivně promítnou ve všech odděleních obou společností i ve vztahu k zákazníkům.

Po sloučení společností se společný vozový park taxislužby rozšíří na více než 500 vozidel, pomocí 30 operátorů a dispečerů bude v exponovaných měsících realizováno až 100 tisíc jízd. Zákazníci se tedy v důsledku sloučení obou taxislužeb komplikací obávat nemusejí, naopak – čeká je zkvalitnění služeb. „Rychlost dojezdů se zvýší o 30 % oproti současné situaci, k dispozici bude více volných vozů, hned od začátku budou zákazníci moci využívat jednu z nejlepších mobilních aplikací na trhu pod značkou Modrý anděl,“ říká Robert Faltýnek, jednatel společnosti Modrý anděl.

Modrý anděl patří mezi první společnosti provozující dispečink v Praze, který začal nabízet své služby prostřednictvím nativní mobilní aplikace. Speed Cars byl průkopníkem v oblasti objednávání jízd přes webový prohlížeč optimalizovaný pro mobilní telefon. „Obě společnosti byly inovátory v oblasti moderních technologií, a tento trend technologické špičky plánujeme ještě posilovat. V připravované verzi aplikace se mohou zákazníci těšit na převratné funkce, které nás opět posunou o něco dál, a to jak v porovnání s konkurencí v Praze, tak i mimo ni. Do budoucna chystáme další rozšíření portfolia našich služeb a přemýšlíme také o sjednocení některých paušálů,“ shodují se stávající jednatelé společností Jiří Hrdlička ze Speed Cars a Robert Faltýnek z Modrého anděla.  


O společnosti MODRÝ ANDĚL
Společnost Modrý anděl již více než 10 let zprostředkovává služby spojené s přepravou, zejména taxislužbu, přepravu osob, odvoz vlastním vozem, ale i rozvoz jídla v Praze a okolí. Provozuje moderní dispečink, vyvíjí klientské aplikace pro rezervační procesy a v neposlední řadě vlastní autopůjčovnu taxi vozů vysoké úrovně s interním autoservisem. Doménou je vytvoření vlastního systému pro proces odbavování klientů, který se i nadále neustále vyvíjí, rozšiřuje a přizpůsobuje požadavkům klientů, řidičů i dispečinku. Zákazníkům v současné době nabízí propracovaný systém předrezervací, pro firemní klientelu pak jízdy na fakturu a s tím související firemní profil umožňující kompletní správu zákaznických dat a paušální jízdy. Více informací na: https://www.modryandel.cz/.

O společnosti Speed Cars
Společnost byla založena v roce 2005 za účelem poskytování služeb v oblasti dopravy a přepravy širokému spektru zákazníků. Halvní činností dispečinku je taxislužba a dále poskytujeme služby pro firemní klientelu, službu odvozu vozu, svatební a kurýrní přepravy. Speed Cars byl nejrychleji rostoucím pražským dispečinkem v letech 2008-2013. V současné době velice vítáme dohodu a sloučení se společností Modrý anděl, aby mohl vzniknout velký a silný dispečink, který bude lépe reagovat na situaci v pražské taxislužbě. Více informací na: http://www.speedcars.cz/.


Kontakty pro další informace:
Lukáš Jakoubek, Modrý anděl, mob.: +420 736 510 387, e-mail: jakoubek@modryandel.cz
Jiří Hrdlička, Speed Cars, mob.: +420 605 912 925, e-mail: hrdlicka@speedcars.cz