Modrého anděla si zavoláte z hodinek

V Praze vám teď k přivolání taxíku postačí dotek na zápěstí. MODRÝ ANDĚL a EASYCORE společně vyvinuli jednu z prvních českých aplikací pro technologický hit letošního roku, Apple Watch.

Aplikace od vás v zásadě vyžaduje jediný krok: volbu požadované služby. Ikony s grafikou vyladěnou ve stylu Apple vám nabídnou výběr mezi standardním taxíkem či luxusnějším vozem Business třídy, odvozem z nebo na letiště, případně odvozem vlastního auta. U každé ikony se ihned zobrazí čas přistavení nejbližšího vozu. Hodinky přes GPS zjistí polohu uživatele. Pokud vás neumí lokalizovat dostatečně přesně, vyzve aplikace k jednoduchému zadání adresy hlasem. Přes aplikaci můžete průběžně sledovat polohu taxíku a jedním dotekem objednávku zase zrušit.

MODRÝ ANDĚL má se svým technologickým partnerem EASYCORE na kontě už dřívější zářez v oblasti IT inovací: před třemi lety uvedli jako první v Česku klientské aplikace pro Android a iPhone, které jsou uživateli hodnocené jako nejlepší na domácím, vysoce konkurenčním taxi trhu. "Uživatelský přistup k hodinkám je však jiný než u chytrých telefonů. Čas, který se majitel hodinek soustředí na displej jsme proto snížili na minimum. Aplikace od něj vyžaduje pouze jednoduchá gesta. Každé z nich ihned vyvolá reakci v reálném světě," definuje zakladatel EASYCORE Marián Škvarek hlavní myšlenku produktu. "Chtěli jsme službu, která uživatelům reálně zjednoduší život. Zejména pokud jezdí taxíkem denně jako já. Po návratu ze Silicon Valley, kde sbíráme zkušenosti pro další inovace, budu aplikaci určitě často používat,” říká Škvarek.

 

 

 

Aplikaci v češtině a angličtině si od 11. dubna 2015 můžete stáhnout také ve verzi pro Android Wear z Google Play. "Pokud vím, přes hodinky si zatím v Evropě taxi objednáte v Paříži a Londýně. Hráli jsme o čas, takže jsem spokojen, že opět patříme k mezinárodním trendsetterům a jako první v Česku poskytneme klientům zákaznický komfort odpovídající nejaktuálnější úrovni technologií," konstatuje  majitel MODRÉHO ANDĚLA Robert Faltýnek.

Sám tráví většinu dne s očima na displeji. A jako fanoušek a uživatel technologických novinek se nad zákaznickým zážitkem zamýšlí opravdu do detailu. "Budoucnost našeho byznysu vidím v inteligentní mobilitě, kdy pro život ve městě vůbec nebudete potřebovat auto a díky moderním technologiím si kdykoli rychle zajistíte bezproblémové dopravní spojení." Proti skrytým taxi službám komunitního charakteru, které rovněž často vsázejí na technologické inovace, nabízí MODRÝ ANDĚL zásadní výhodu: prověřenou kvalitu řidičů i vysoký standard vozů. "Našim sítem kvality propadne do týmu jeden z dvaceti řidičů. V mobilní aplikaci, kde klienti mohou řidiče hodnotit, se tak kritika skoro neobjevuje," pochvaluje si Faltýnek.  MODRÝ ANDĚL navíc myslí i na ekologii. Do jeho flotily patří šedesát CNG aut na plynový pohon.

Podle odhadů se Apple Watch na českém trhu objeví nejdřív v červenci. Pro nadšence, kteří si hodinky pořídí s předstihem, bude aplikace pro iOS dostupná už začátkem června, současně s uvedením hodinek v USA.

___________________________________________________________________

MODRÝ ANDĚL  

Anděl v modrém, na kterého můžete hodit starost o odvoz vozu. S takovou vizí vjelo před deseti lety na pražské ulice pod okřídleným logem několik modrých aut Škoda Fabia. Jezdily na LPG a na konkurenci tak zaútočily nízkými cenami, originální komunikací i nadstandardním servisem. Díky spokojeným klientům a nárůstu poptávky se vozový park i služby rozšiřovaly. MODRÝ ANDĚL dnes zprostředkovává taxi službu a odvoz vozu v Praze a okolí. Stále usiluje o kvalitu, kterou se udržuje krok před konkurencí. Proto se firma soustředí na vyvíjení vlastního systému pro proces odbavování klientů, technologických aplikací a na inteligentní mobilitu.

EASYCORE

Technologická firma vznikla v roce 2012 v Praze s cílem nejen dělat lepší a užitečnější aplikace, ale taky poskytnout v tomto procesu pomocnou ruku a nejlepší zákznickou zkušenost svým partnerům. Společnost má aktuálně desítky klientů v 5 evropských zemích a 12-ti členný team.

 

Tisková zpráva                                                                Praha, 18. dubna 2015