Tomáš Galla

Tomáš Galla, řidič č. 223

29 let

Tenhle černovlasý sympaťák je příkladem člověka, který dokonale bortí zažitou představu veřejnosti, že v taxikařině skončí jen ti, co přestali snít. Tomáš Galla má snů celou hromadu a navíc je tak nabitý pozitivní energií, že vám prostě nezbývá než mu držet všechny palce.

 

“Od malička mám rád řízení a auta a vždycky jsem si přál práci, která se točí kolem nich. Během studia hotelové školy jsem tak záviděl ‘frajerům’, kteří v limuzínách vozili hotelové hosty, uměli anglicky a španělsky a jezdili krásnými novými vozy. Věřil jsem, že jejich práce je něco top a já se k ní nikdy nedostanu, protože je to o kontaktech, které nemám. Zato o profesi taxikáře jsem si nemyslel nic dobrého,” vzpomíná.

Po škole se proto začetl do motivační literatury, která ho nakopla tak, že začal jezdit pro význačné hotely Hilton, Marriot a Corinthia. Tehdy si také vyzkoušel, o čem je podnikání – nad rámec své práce řidiče rozjel vlastní projekt - hernu se závodními trenažéry, na nichž si jezdci okruhů trénují rallye závody. “Neměl jsem zkušenosti ani disciplínu, takže jsem nakonec zkrachoval, ale tahle zkušenost mě osobně vystřelila nahoru. Protože jak se říká v Silicon Valley: do třiceti má povinnost zkrachovat každý a kdo nic neriskuje, nic nezíská,” usmívá se.

O tom, že ho první neúspěch neodradil, svědčí i jeho současný plán, na němž už nějaký čas tvrdě pracuje. V Roztokách u Prahy, kde žije, si chce brzy otevřít fitness bistro a svůj koncept postupně rozšířit do dalších míst. “A právě taxikařina, kterou jsem dříve zatracoval, mi to umožní realizovat. Díky ní jsem naprosto flexibilní. To ale vyžaduje disciplínu a dobrý time management, opravdu dobré peníze si totiž vyděláte, pokud budete ve voze sedět 10 až 12 hodin denně víkend nevíkend.”

To prý ale pro Tomáše není překážkou. Práce ho obrovsky baví a naplňuje, protože se v ní kromě řízení věnuje své další oblíbené činnosti – komunikaci s lidmi. “Překvapilo mě, kolik zajímavých osobností můžete potkat. Každou chvíli naložíte někoho, od koho se dozvíte věci, které vás posunou a inspirují. Taxikařina je obrovský zdroj kontaktů,” říká. “Třeba nedávno jsem vezl slečnu z Malajsie, která se tu vdala a pracuje v oboru business development. Když jsem jí vyprávěl o svém plánu otevřít bistro, nadchlo ji to tak, že jsme se domluvili na schůzce, kde bychom vymysleli, jak moji myšlenku rozvinout.” Jak jsme mimochodem napsali výše - držíme palce!