Petr Štrup

Petr Štrup, řidič č. 189

48 let

Nechat se odvézt Petrem Štrupem je skoro totéž jako zaplatit si zážitkovou jízdu diskolandem. Osmačtyřicetiletý řidič Business třídy má totiž pro své klienty připraven speciální servis – ze své bohaté databáze songů jim během cesty zahraje na přání cokoli od 40. let do současnosti.

Dýdžejing je totiž jeho hobby i druhým povoláním, a to skoro třicet let. “Pochytil jsem to v rodině v rodném Trutnově. Táta působil v několika místních rádiích a když máte kolem sebe doma téměř sto tisíc desek, chtě nechtě vás to ovlivní,” vysvětluje DJ Petr zrod své vášně, kterou začal pilovat už v 16 letech.

Tehdy odmoderoval svou první diskotéku ve Dvoře Králové, začal tancovat break dance a časem se vypracoval na regulérního dýdžeje a moderátora, a to nejen řady východočeských klubů, ale i firemních akcí, plesů, svateb nebo večírků. Nakonec odešel do Prahy, kde působil v legendární agentuře Discoexport Praha Pepi Řezníčka a jeho výstupů si mohli užít návštěvníci klubů jako Zlatý strom nebo Diskoland Sylvie.

A přestože se své vášni věnuje dodnes a dokonce plánuje rozjet vlastní internetové rádio, už pátým rokem ho zaměstnává i práce řidiče Business třídy u Modrého anděla. Ani tam ale nezapře muzikální náturu. “Nedávno jsem vezl dvě děvčata z jedné firmy, která se mnou raději objela třikrát blok, aby si mohla doposlechnout oblíbenou písničku, kterou jsem jim zahrál,” usmívá se sympatický čtyřicátník. 

Ostatně sám žije podle motta “žij, jako by to měl být tvůj poslední den” a u taxikařiny razí názor, že obě strany by měly mít na konci jízdy skvělý pocit a zážitek něčeho nevšedního. “Největší odměnou je mi pochvala od klientů, že jsem je nabil a připravil jim krásný den,” říká Petr Štrup.

Občas má tahle radost z komunikace i docela nevšední pozadí. “Jednou jsem měl zakázku od muže ze Zbraslavi, který chtěl odvézt do Modřan. Téměř v cíli řekl, že si chce vybrat peníze z bankomatu. Když jsem mu zastavil a on si vybral, poručil si jet zase zpátky domů. S vysvětlením, že jako ajťák, který pracuje z domova, už dva týdny s nikým nepromluvil a potřeboval si jenom pokecat,” směje se Modrý anděl č. 189. A ten si každopádně povídá rád.