Jan Fidrmuc

Jan Fidrmuc, řidič č. 21

28 let

Obyčejná oktávka, nebo Porsche 911? Pro každodenní řízení v Praze se podle řidiče Modrého anděla hodí model první, kvůli nevšednímu zážitku by ho ale spousta lidí mileráda oželela ve prospěch druhého. Podobně zážitkových vozů si už Honza Fidrmuc vyzkoušel víc. Dojem na něj udělalo třeba Porsche Panamera, elektromobil Tesla nebo Lamborghini Aventador a Ferrari.

Služba Odvoz vozu ostatně k “milionářským” jízdám vybízí – klient, který si zajde na skleničku nebo je po celém dni unavený, si nechá auto odvézt řidiči Modrého anděla. Za jeho volant usedne jeden z posádky, zatímco druhý ho k cíli doprovází firemním vozem. Nejvíce zakázek mívají řidiči večer a o víkendu, což Honzovi umožňuje pracovat přes den na svém podnikatelském projektu Růže Michael, e-shopu s rozvozem růží po Praze a okolí.

Řídit ferrrari nebo lamborghini se sice nikdy neomrzí, větší překvapení pro něj ale byla Tesla. “Když jsem do ní poprvé sednul, hledal jsem startování, ale ona žádné nemá. Prostě zařadíte a rovnou jedete. Na rozdíl od klasického auta, které pomalu dojede, jakmile pustíte plyn, začne Tesla automaticky brzdit. První zastavení na červenou tak pro mě byl šok, ale pak jsme se tomu se zákazníkem zasmáli.”

O kratochvíli ale v případě jeho noční práce úplně nejde. “Řada zákazníků vám řekne, ať si jejich vozy ‘vyzkoušíte’ a nebojíte se do toho šlápnout. To je super, na druhou stranu jsem ale pořád v práci a musím jet plynule, aby to nedrncalo a klientům to bylo příjemné,” dodává Honza.